1. Případ: krádež diamantového náhrdelníku

Content of this page is not available in selected language (en).

1. Případ: krádež diamantového náhrdelníku

Vyřešení případu odcizeného   náhrdelníku

 

Ahoj detektivové,

máme první detektivní případ úspěšně za sebou, odhalili jsme pachatele, který uloupil z trezoru vzácný diamantový náhrdelník. Tím lupičem byl Zoltán Bujón, který je známý recidivista a specializuje se právě na trezory. S náhrdelníkem odjel do Prahy a tam jej zakopal na zahradě. Policie ho vypátrala a pomocí služebního psa a detektoru kovů náhrdelník našla.


Bujón

Jak se vám hra líbila?


Víte co znamenají čísla na lampách?

Již téměř na každém sloupu dnes najdete ve výšce asi 150 cm unikátní číslo. Pokud byste potřebovali pomoc záchranářů, hasičů či policie, číslo nahlásíte na dispečink tísňové linky, který pomocí tohoto čísla okamžitě identifikuje, kde se nacházíte.

Lampy jsou čísly označené už ve více než 140 obcích po celém Česku. Unikátní číselné označení ale najdete také na každém železničním přejezdu, semaforu či na silničním mostu.


Půjdete se mnou v září do dalšího pátrání?

Druhé pátrání bude zahájeno v sobotu 4. září na akci LOUČENÍ S PRÁZDNINAMI na hřišti TJ Sokol Kralupy nad Vltavou. Akce se koná od 10:00 do 13:00 hodin. Sledujte výlepové plochy, v srpnu se plakátky objeví po celých Kralupech.