Hned tři řidiči se na Kralupsku za jediný den dopustili trestného činu

6. března, 12:37 Novinky

Hned tři řidiči se na Kralupsku za jediný den dopustili trestného činu

MĚLNICKO - Jeden řídil v zákazu, další dva pod vlivem alkoholu havarovali. 


K první nehodě došlo kolem 17. hodiny v Kralupech nad Vltavou. Třicetiletý řidič v jedné z ulic ve městě nezvládl řízení a naboural do dopravního značení a následně do obrubníku u chodníku. Z místa nehody ujel. Dopravní policisté ho však během několika minut i s vozem našli a provedli u něj dechovou zkoušku, ta byla pozitivní. Řidič nadýchal opakovaně téměř 2 promile alkoholu v dechu. K nehodě i k tomu, že před jízdou pil, se policistům přiznal.


Kolem 20. hodiny dopravní policisté vyjížděli do katastru obce Chvatěruby k havárii osobního automobilu Suzuki. Šestatřicetiletý řidič na rovném úseku mezi obcemi Veltrusy a Kozomín nezvládl řízení a po sjetí do příkopu se s vozidlem převrátil na střechu. Policisté ho po příjezdu na místo podrobili dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Ta byla pozitivní. Řidič opakovaně nadýchal hodnotu vyšší než 1,6 promile alkoholu. S naměřenými hodnotami souhlasil a lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu nepožadoval. Hlídka mu na místě zadržela řidičský průkaz. Následně byl muž převezen zdravotnickou záchrannou službou na vyšetření do jedné z pražských nemocnic. Policisté na místě dále zjistili, že řidič má u vozidla již více než čtyři měsíce propadlou technickou kontrolu.


Oba řidiči jsou krom jiného podezřelí z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Vzhledem k tomu, že pod vlivem alkoholu způsobili dopravní nehodu, hrozí jim trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.


Ve stejný den, jen o hodinu později, zastavila hlídka policistů Obvodního oddělení Kralupy nad Vltavou ve městě řidiče vozidla Ford. Čtyřiačtyřicetiletý řidič řídil i přes to, že měl až do listopadu 2019 vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Nyní je podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Nejnovější aktuality:

- Neznáte ji? [2. srpna, 12:19]

- Nadále pokračuje nábor nových policistů [10. ledna, 13:49]

- Bezpečný Středočeský kraj [23. listopadu 2017, 08:52]

- Výběrové řízení na pozici strážníka [3. listopadu 2017, 10:42]

- Stále přijímáme nové uchazeče do řad středočeské policie [24. října 2017, 08:56]

- Osoba v pátrání [17. srpna, 15:55]

- Mladiství popíjeli alkohol [14. srpna, 10:55]

- Opilý řidič se pokusil utéct [7. srpna, 09:39]

- Ukradl paletový vozík [2. srpna, 11:30]

- TISPOL na Mělnicku [31. července, 07:56]

Zpět na hlavní stránku